Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Edit Template

Õendusabi: Oluline tugi patsientide tervise säilitamisel ja parandamisel

Õendusabi mängib olulist rolli patsientide tervise säilitamisel ja parandamisel, toetades nende toimetulekut ning tagades vajaliku hoolduse. Õendusabi võib olla kas haiglas osutatav statsionaarne õendusabi (rahvakeeli hooldushaigla) või inimese elukohas osutatav ambulatoorne õendusabi ehk koduõendusteenus.

Õendusabi eesmärgid

Õendusabi peamine eesmärk on patsiendi tervisliku seisundi säilitamine ja võimaluse korral selle parandamine. See hõlmab mitmeid olulisi aspekte:

 

  1. Toimetulekuvõime toetamine: Õendusabi aitab patsientidel säilitada või taastada nende igapäevast toimetulekuvõimet, tagades, et nad suudavad iseseisvalt erinevates olukordades hakkama saada.
  2. Stabiilses seisundis patsiendi ravimine: Õendustöötajad jälgivad patsiendi seisundit ja rakendavad vajaduse korral ravi, et tagada patsiendi stabiilne tervislik seisund.
  3. Vaevuste leevendamine: Õendusabi keskendub ka patsientide mugavusele ja heaolule, leevendades nende füüsilisi ja emotsionaalseid vaevusi.
  4. Valmistumine hooldusasutusse või koju minekuks: Õendusabi hõlmab ka protsessi, kus inimest valmistatakse ette pärast haiglaravi kas hooldusasutusse minekuks või naasmiseks kodukeskkonda, toetades üleminekut sujuvalt ja ohutult.

Koduõendus

Koduõendus on suunatud patsientidele, kelle tervislik seisund ei nõua haiglas viibimist, kuid kes vajavad siiski professionaalset meditsiiniabi. See on oluline lüli pere- või raviarsti ning abivajaja vahel. Pere- või eriarsti saatekirja alusel on Tervisekassa lepingupartnerite koduõendusteenus ravikindlustatud patsiendile tasuta ning selle eest tasub Tervisekassa. Koduhospiits OÜ poolt osutatav koduõendusteenus on erateenus ning selle eest tasub patsient.

Meie meeskond koosneb kõrgelt kvalifitseeritud spetsialistidest, kellel on üle 20 aasta kogemust erinevates valdkondades.

Koduõendus

Statsionaarne õendusabi haiglas on mõeldud stabiilses seisundis patsientidele, kes vajavad trauma, raske haiguse või kroonilise haiguse ägenemise korral rohkem abi ja raviprotseduure kui koduõendus suudab pakkuda, kuid ei vaja enam aktiivravi. Statsionaarne õendusabi on tasuline teenus. 2024.aastal on statsionaarse õendusabi voodipäeva hind vastavalt Tervisekassa tervishoiuteenuste loetelule 132,80 eurot, millest Tervisekassa katab 85%, jättes patsiendi omaosaluseks 15%. Seega on patsiendi omaosalus iga statsionaarsel õendusabil viibitud voodipäeva eest 19,92 eurot, millele võib lisanduda haigla voodipäevatasu 25 eurot haigusjuhu kohta. Kuu aega statsionaarsel õendusabil viibimist võib seega haigele maksma minna kuni 642,52 eurot. Hinnale lisanduvad kulutused retseptiravimitele.

Kokkuvõte

Õendusabi on hädavajalik teenus, mis tagab patsientidele vajaliku hoolduse ja toetuse, aidates neil säilitada või parandada oma tervist ja toimetulekuvõimet. Olgu selleks koduõendus või statsionaarne õendusabi, mõlemal on oma kindel roll patsientide elukvaliteedi parandamisel ja tervise hoidmisel.

Tule Konsultatsioonile

Leiame üheskoos sinu ja sinu lähedaste vajadustele sobiliku koduhooldus lahenduse

Kategooriad

Kodune hooldus ja abi Sinu kõigile vajadustele

Lahtiolekuajad

Koduhospiits OÜ
Reg kood: 14458636

© 2024 Koduhospiits